łeba przewodnik :: przewodnik łeba

Domki Intercamp'84

domki letniskowe
domki letniskowe intercamp84 - łeba
Cena od: 130 zł

Villa pod Dębem

willa
villa pod dębem - łeba
Cena od: 30 zł

Willa Ambre

willa
willa ambre - łeba
Cena od: 80 zł

Chomiczówka

ośrodek wczasowy
ośrodek chomiczowka - łeba
Cena od: 70 zł

Ośrodek Beskid

ośrodek wczasowy
ośrodek beskid - łeba
Cena od: 60 zł

Willa Meander

willa
willa meander - łeba
Cena od: 40 zł
recommend-bottom
 

Co robić w Łebie?

Łeba to Letnia Stolica Polski. Według nas nie jest to tytuł przesadzony. W Łebie życie toczy się całą dobę, oczywiście w sezonie letnim :) Łeba to nie tylko piękna plaża. To przede wszystkim miasteczko, w którym na każdym kroku znaleźć można niezliczone ilości knajpek, restauracji, barów i pubów. To miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, tak rodzin z dziećmi, osób starszych, czy singli pragnący rozerwać się po trudach pracy.

W Łebie warto zobaczyć kilka miejsce, które poniżej opiszemy. Po pierwsze w Łebie znajduje się Słowiński Park Narodowy, a w nim polska Sahara, czyli przepiękne wydmy. To po prostu trzeba zobaczyć. Dostać się tam możemy na kilka sposobów: od pieszej wycieczki, przez przejazd rowerami, a na popularnych melexach kończąc. Oczywiście wszystko zależy od tego jak szybko i za jaką cenę chcemy zwiedzić wydmy. Osobiście polecamy rowerową wyprawę. Rowery można wypożyczyć w samej Łebie lub przed wjazdem do Słowińskiego Parku Narodowego.

Kolejną atrakcją jest park dinozaurów Łeba Park. Każdy pamięta jak wielkie wrażenie wywarł film Stevena Spielberga pod tytułem JURASSIC PARK. Od 2010 roku jest to możliwie dzięki aranżacji obszaru 20 ha ŁEBA PARKU i choć całość jest tylko wierną kopią tamtych czasów emocje w trakcie zwiedzania często wymykają się z pod kontroli. Miejsce to możemy śmiało polecić nie tylko rodzinom z dziećmi, ale każdemu kto pragnie zobaczyć jak się „żyło” kilka milionów lat temu!

Do najnowszych atrakcji w pobliżu Łeby należy fokarium znajdujące się w Sarbsku, jedynie 10 km od centrum Łeby. Park Rekreacyjno-Edukacyjny to pierwszy taki park w Polsce gdzie znajduje się basen z fokami szarymi i uchatkami kalifornijskimi. Zlokalizowano tu także oceanarium, w którym zobaczyć można pradawne zwierzęta żyjące w głębinach morskich, jak również muzeum rękodzieła marynistycznego z bardzo dużą ilością eksponatów o wysokiej wartości historycznej. Poza fokarium, muzeum i oceanarium w parku można zobaczyć również makiety zwierząt morskich w naturalnych rozmiarach. W parku znajduje się także największa makieta płetwala błękitnego w Polsce, która ma 38 metrów długości.

Już wkrótce opiszemy kolejne atrakcje, które po prostu trzeba zobaczyć będą w Łebie!