łeba przewodnik :: przewodnik łeba

Domki Intercamp'84

domki letniskowe
domki letniskowe intercamp84 - łeba
Cena od: 130 zł

Villa pod Dębem

willa
villa pod dębem - łeba
Cena od: 30 zł

Willa Ambre

willa
willa ambre - łeba
Cena od: 80 zł

Chomiczówka

ośrodek wczasowy
ośrodek chomiczowka - łeba
Cena od: 70 zł

Ośrodek Beskid

ośrodek wczasowy
ośrodek beskid - łeba
Cena od: 60 zł

Willa Meander

willa
willa meander - łeba
Cena od: 40 zł
recommend-bottom
 

Dlaczego warto zobaczyć wydmy w Łebie?

Jedną z najważniejszych atrakcji Łeby są wydmy ruchome, czyli przesuwające się (rocznie średnio o 9 km na zachód) góry piaskowe. Zajmują one teren o długości 9 km, z czego znaczna część znajduje się w Słowińskim Parku Narodowym. Wydmy zostały usypane przez piach, który wyrzuciło morze. Gdy ten został osuszony przez słońce i wiatr, przemieścił się w głąb lądu, tworząc tam to niesamowite zjawisko.
 
Jak dostać się na teren wydm?
Najprościej pieszo lub rowerem, choć istnieje możliwość, by wykupić bilet na specjalne elektryczne melexy lub atrapę ciuchci. Trzeba liczyć się z tym, że aby obejrzeć część wydm znajdującą się w lesie, niezbędny będzie bilet do Słowińskiego Parku Narodowego. Spacer po wydmach to doskonała okazja do tego, by zapoznać się z atrakcjami turystycznymi mijanymi po drodze. I choć to wydmy są najciekawszym zjawiskiem, warto zwrócić uwagę także na:
- wieś Rąbka, na terenie której znajduje się jezioro Łebsko,
- Latarnię Morską, która znajduje się 3 km za Rąbką. Mieści się ona na górze, z której można podziwiać przepiękne krajobrazy,
- wyrzutnię rakiet - zlokalizowana obok latarni morskiej. Jest to pozostałość z II wojny światowej. Mówi się nawet, że w tym miejscu Niemcy konstruowali broń jądrową.
 
Tutaj możecie zobaczyć opis Słowińskiego Parku Narodowego.