łeba przewodnik :: przewodnik łeba

Domki Intercamp'84

domki letniskowe
domki letniskowe intercamp84 - łeba
Cena od: 130 zł

Villa pod Dębem

willa
villa pod dębem - łeba
Cena od: 30 zł

Willa Ambre

willa
willa ambre - łeba
Cena od: 80 zł

Chomiczówka

ośrodek wczasowy
ośrodek chomiczowka - łeba
Cena od: 70 zł

Ośrodek Beskid

ośrodek wczasowy
ośrodek beskid - łeba
Cena od: 60 zł

Willa Meander

willa
willa meander - łeba
Cena od: 40 zł
recommend-bottom
 

Latarnie morskie w okolicach Łeby

Latarnie morskie to bardzo ciekawe i atrakcyjne turystycznie budowle. Na polskim wybrzeżu wiele z nich uchodzi za zabytki, często zbudowane na początku XX wieku i zniszczone podczas działań wojennych. Te które zostały odbudowane funkcjonują nadal lub są udostępnione do zwiedzania. Przede wszystkim są szalenie atrakcyjnymi punktami widokowymi, skąd można przyjrzeć się okolicznym zabudowom, ale zwłaszcza obejrzeć niebieską linię horyzontu, gdzie szarość morza zdecydowanie łączy się z niebem.

W okolicach Łeby turyści mogą wybrać się do latarni morskiej w miasteczku Stilo. Tutejsza latarnia pochodzi z 1906 roku, a więc jest ponad stulatką – od momentu wybudowania stoi w nienaruszonym stanie. Jej oktagonalna bryła dzielona jest kolorowymi pasami wyróżniającymi ją z leśnego, okolicznego krajobrazu. Kuszący punkt widokowy wymaga wdrapania się po schodach na 33,4 metra, niestety czynna jest jedynie w letnich miesiącach do godziny 19. Więcej o latarni Stilo możecie przeczytaj tutaj - Latarnia Morska Stilo.

Zupełnie inaczej prezentuje się latarnia morska w Czołpinie. To już prawdziwa staruszka, licząca sobie 140 lat. Wybudowana z czerwonej cegły, masywna i przysadzista konstrukcja, wygląda bardziej jak wieża warowna niż smukła latarnia morska. Czołpińska latarnia znajduje się na wydmie, przez co jej wysokość całkowita to 56 metrów. Ta także nie została zniszczona podczas wojny, lecz przez jej trwanie była nieczynna. Latarnię morską w Czołpinie również można odwiedzić w sezonie letnim, udostępniona jest do zwiedzania od czerwca do sierpnia.
 
Latarnia Morska Stilo