łeba kalendarz :: kalendarz łeba

Domki Intercamp'84

domki letniskowe
domki letniskowe intercamp84 - łeba
Cena od: 130 zł

Villa pod Dębem

willa
villa pod dębem - łeba
Cena od: 30 zł

Willa Ambre

willa
willa ambre - łeba
Cena od: 80 zł

Chomiczówka

ośrodek wczasowy
ośrodek chomiczowka - łeba
Cena od: 70 zł

Ośrodek Beskid

ośrodek wczasowy
ośrodek beskid - łeba
Cena od: 60 zł

Willa Meander

willa
willa meander - łeba
Cena od: 40 zł
recommend-bottom

Kalendarz imprez

Poniżej prezentujemy najciekawsze wydarzenia i imprezy, które odbywają się w Łebie. Jeżeli jedziecie do Łeby, powinniście zapoznać się z naszym kalendrium imprez!

26 kwietnia - 4 maja 2014

Bezpieczna Majówka z Radiem ZET - cała Łeba

Majówka z Radiem ZET - Łeba

Świetna zabawa sygnowana logiem Radia ZET. To cykliczna impreza organizowana wspólnie ze Szczyrkiem oraz Mikołajkami - miastami partnerskimi Łeby. Majówka z Radiem ZET to głównie konkurs, podczas którego turyści i mieszkańcy za zaliczone zadania u partnerów majówki otrzymują punkty na kartach konkursowych, które następnie, zgodnie z regulaminem konkursu, wymieniane są w Centrum Informacji Turystycznej w Łebie**** na nagrody ufundowane przez Radio ZET i partnerów.

3 maja w centralnym miejscu w Łebie na Skwerze Rybaka odbędzie się miejski festyn z licznymi zabawami dla dzieci, poczęstunkiem, atrakcjami oraz występami lokalnych zespołów. Służby ratownicze w centralnym kanale portowym zademostrują swoje możliwości. 
Więcej informacji - www.majowka.leba.eu
 

2 maja 2014

Bassowa Majówka 2014 - Costa Dorada

Bassowa Majówka - Łeba

Kolejna już edycja rewelacyjnej imprezy - Bassowa Majówka, która jak zawsze odbędzie się w klubie Costa Dorada, położonym na samej plaży z widokiem na morze! Za deckami niezawodna i dobrze znana ekipa imprezowa z Łodzi oraz Łeby. Podczas imprezy czekać na wszystkich będzie niepowtarzalna impreza DNB z widokiem na morze, która zakończy się AfterParty na plaży przy wschodzie słońca!
Zagrają:
- INFINITY / Sonic Nation Ex Sonic Trip / ŁÓDŹ - www.djinfinity.info
- MC/DJ AKIRA / Sonic Nation / Magister Ninja / ŁÓDŹ
- WACHU / D&W Competition / ŁÓDŹ
- GRASP / Łeba
- KRUSHH / Łeba
Więcej informacji - www.facebook.com/events/288960344602282
 

31 maja - 1 czerwca 2014

Z Kompasem - Kaszubski Rajd na Orientację - Łeba 2014
 
Rajd z kompasem - Łeba
 
Miłośnicy biegania i jazdy na rowerze w terenie takiej imprezy przegapić nie mogą. Rajd z kompasem to impreza przeznaczona dla piechurów i rowerzystów. Organizatorzy przygotują do wyboru kilka tras o różnym stopniu trudności przeznaczonych zarówno dla dzieci wraz z opiekunami, początkujących i zaawansowanych piechurów oraz rowerzystów. Szeroka oferta tras pieszych i rowerowych oraz ich zróżnicowany charakter sprawiają, że każdy Uczestnik zajdzie tutaj coś dla siebie. Oprócz rywalizacji na trasach znajdzie się również bogaty bufet: kiełbaski z ogniska, śledziki po kaszubsku, kawa i herbata z cytrynką do woli, a po powrocie pyszna zupka.
Więcej informacji - www.zkompasem.pl
 

14-15 czerwca 2014

III Zawody Tańca HIP-HOP
 
W tych dniach w Łebie odbędą się I Otwarte Mistrzostwa w tańcu disco. Ilość uczestników imprezy oraz osobistości ze świata tańca zasiadające w jury gwarantują rewelacyjną zabawę. Zawody tańca hip-hop i Otwarte Mistrzostwa w tańcu disco co roku przyciągają olbrzymie grono miłośników tańca, a widzowie zgromadzeni podczas turnieju mają możliwość obejrzenia wielkiego tanecznego show.
 

21-22 czerwca 2014

V Mistrzostwa Polski w wędkarstwie brzegowo-plażowym
 
Zawody zostaną rozegrane w kategorii indywidualnej i drużynowej, w dwóch sektorach, systemem czteroturowym, po dwie tury na każdy dzień zawodów. Prawo startu w Mistrzostwach Polski mają wg kolejności: aktualny indywidualny i drużynowy Mistrz Polski, 2-osobowe drużyny, zgłoszone przez Okręgi lub Kluby PZW, pozostali zawodnicy indywidualni zgłoszeni przez Okręgi lub Kluby PZW.
 

28 czerwca 2014

Powitanie Lata: Łeba-Wicko 2014
 
Oficjalne powitania lata w Łebie i Wicku. 28 czerwca w Łebie zagrają ciekawe zespoły, a „Morska Przygoda” dla dzieci zaciekawi każde dziecko. Ponadto przez cały weekend trwać będzie Jarmark Produktów Regionalnych i Rękodzieła Artystycznego pod nazwą Festiwal Kulinarny: „Zapomniane Smaki”. W czasie jarmarku zarówno mieszkańcy jak i turyści dowiedzą się jak zdrowo i smacznie gotować posiłki dla siebie i całej rodziny. Na miejscu będzie można za darmo spróbować wszystkich produktów niezbędnych do zdrowego życia, a także wziąć udział w atrakcyjnych warsztatach.
 

4-6 lipca 2014 r.

Mistrzostwa Grillowania: Festiwal Piwa 2014
 
Grillowanie od lat jest polską wakacyjną tradycją. Podczas pierwszego lipcowego weekendu zarówno mieszkańcy jak i turyści dowiedzą się jak zdrowo i smacznie grillować posiłki dla siebie i całej rodziny. Dodatkową atrakcją będzie prezentacja bogatej oferty małych rodzinnych browarów, które przygotowują piwo wedle dawnych receptur. Na miejscu będzie można zaopatrzyć się i za darmo spróbować wszystkich produktów spożywczych, a także wziąć udział w atrakcyjnych warsztatach dotyczących metod ważenia piwa i bezpiecznego rozpalania ognisk i palenisk.

8 lipca 2014 r.

Pochód Orszaku Książęcego
 
Jedno z najciekawszych i najbardziej kolorowych wydarzeń w Łebie. Przedstawiciele Księstwa Łeby (poczytaj o Księstwie Łeba) biorą udział w paradzie przez całe miasto i zatrzymują się w centralnym miejscu Łeby na Skwerze Rybaka, gdzie zapraszają wszystkich do świętowania.
 

31 lipca - 4 sierpnia 2014

Lato z książką w Łebie 2014
 
Zysk i S-ka Wydawnictwo jak co roku zaprasza na imprezę plenerową pt. "Lato z Książką". Celem akcji jest promowanie czytelnictwa. Podczas Lata z Książką na gości czekać będzie wiele atrakcji, wśród nich m.in.:
- spotkania z autorami,
- animacje dla dzieci,
- strefa "silent book",
- oraz wiele, wiele innych.
 
Każdy z autorów zaprezentuje swoje książki i odpowie na wszelkie pytania gości. Będzie to także okazja, aby indywidualnie porozmawiać z twórcami, otrzymać autograf oraz zrobić wspólne zdjęcie. Pełna lista zaproszonych autorów już wkrótce.
 

2 sierpnia 2014

IV Bezpiecznie nad wodą w Łebie
 
Pokaz Marynarki Wojennej RP i cywilnych służb ratowniczych na wybrzeżu oraz centralnym kanale portowym. Pokazy ratownictwa morskiego są pozorowane. Niepowtarzalne ćwiczenia z udziałem śmigłowców i samolotów ratowniczych Marynarki Wojennej RP oraz szerokiej gamy łodzi ratowniczych, połączone z ćwiczeniami Beskidzkiej Grupy GOPR ze Szczyrku.

11-17 sierpnia 2014

IV Międzynarodowy Zlot Motocyklowy Łeba 2014 Bike Week
 
Bike week - Łeba
 
Tegoroczna impreza odbędzie się na terenie campingu przy ul. Turystycznej (sprawdź na mapie), na 5 hektarach, w samym centrum Łeby. Podczas imprezy będzie można kibicować w wielu konkurencjach zręcznościowych. Do tego liczne koncerty rockowe, wypuszczanie kolorowych lampionów, parady motocyklowe (dzienna i nocna z pochodniami), pokazy fajerwerków, stunt show i inne atrakcje. Będzie również aleja handlowa ze stoiskami z gadżetami motocyklowymi. Każdy zlotowicz otrzyma w cenie wjazdówki pamiątkowy znaczek, naklejkę, naszywkę, informator zlotowy oraz miejsce na polu namiotowym w centrum Łeby. Tutaj możecie zobaczyć kilka zdjęć z lat poprzednich - Bike Week
Więcej informacji - www.motozloty.com
 

23-24 sierpnia 2014

Kaszubskie Camino
 
W ramach Kaszubskiego Camino oraz Festiwal Rękodzieła – czyli pielgrzymka Kaszubów do św. Jakuba Apostoła w Łebie. Występy zespołów folklorystycznych.
 

23-25 sierpnia 2014

XIV Międzynarodowy Festiwal Latawców
 
Międzynarodowy Festiwal Latawców - Łeba
 
Podczas weekendu plaże w Łebie opanowane zostaną przez wszelkiego rodzaju latawce: jedno, dwu i czterolinkowe, samodzielnie latające i te, które są wyciągane przez wyciągarki, ogromne kolorowe boole, turbiny, latawce rokkaku, akrobatyczne i wiele innych. Takiego wydarzenia nie powinniście przegapić! W programie między innymi: parada z latawcami Aleją Prezydentów, loty latawców na plaży zachodniej, loty nocne, lampionada - plaża wschodnia, zawody latawców Rokkaku, VI Mistrzostwa Polski Latawców Akrobatycznych.
 

13 września 2014

III Łebski Dzień Rybaka
 
Łebski Dzień Rybaka to ukłon w stronę rybaków za ich ciężką pracę. Miłośnicy rybackich klimatów z niecierpliwością oczekują następnego „Łebskiego Dnia Rybaka” w Łebie. Wielobój załóg kutrów rybackich, czyli rywalizacja rybaków w konkurencjach takich jak rzut rzutką do celu, rzut kołem ratunkowym czy przeciąganie sieci, oprawa muzyczna w morskim stylu, a także wiele atrakcji dla dzieci i konkursów z nagrodami. Dla smakoszy kuchni rybnej, zaprezentowane zostały potrawy i produkty rybne oraz konkurs kulinarny na najlepszą rybną potrawę.
 

15 listopada 2014 r.

Bałtyckie Mistrzostwa w MTB
 
Mistrzostwa sportowe dla kolarzy przełajowych. Zawody przeznaczone zarówno dla amatorów, jak i dla zaawansowanych sportowców. Impreza wchodzi w cykl Pucharu Bałtyku w MTB.
 

22 listopada 2014

Bałtyckie Mistrzostwa w biegach przełajowych
 
Mistrzostwa dla szerokiej rzeszy biegaczy. Zamykają cykl Pucharu Bałtyku w biegach przełajowych. Organizator przewiduje wiele imprez towarzyszących.
 

29 listopada 2014

II Bałtyckie Mistrzostwa w Nordic Walking
 
Duża impreza organizowana w Łebie po raz kolejny. Kończy cykl wielkiego Pucharu Bałtyku w Nordic Walking. Skierowana jest do szerokiej gamy uczestników, zarówno dla amatorów, jak i dla wytrawnych chodziarzy. Przewidziano wiele imprez towarzyszących.
 

28-30 listopada 2014

II Bałtycka Kąpiel Morsów
 
Zlot Morsów organizowany jest w Łebie po raz kolejny. Przeznaczony jest dla uczestników z całego kraju i z zagranicy. W programie wiele atrakcji, wspólne treningi i kąpiele. Możliwość uczestnictwa w zawodach Nordic Walking.
 

7 grudnia 2014

XVI Festiwal Pomuchla
 
Tradycyjny festiwal dorsza na podstawie srebrnego dorsza - pierwszy symbol św. Mikołaja w Łebie, patrona rybaków od samego początku historii miasta. Degustacja potraw wykonanych z dorsza i miła atmosfera dla każdego gościa.