łeba przewodnik :: przewodnik łeba

Domki Intercamp'84

domki letniskowe
domki letniskowe intercamp84 - łeba
Cena od: 130 zł

Villa pod Dębem

willa
villa pod dębem - łeba
Cena od: 30 zł

Willa Ambre

willa
willa ambre - łeba
Cena od: 80 zł

Chomiczówka

ośrodek wczasowy
ośrodek chomiczowka - łeba
Cena od: 70 zł

Ośrodek Beskid

ośrodek wczasowy
ośrodek beskid - łeba
Cena od: 60 zł

Willa Meander

willa
willa meander - łeba
Cena od: 40 zł
recommend-bottom
 

Łebskie to jezioro

Nie wszyscy turyści udają się do Łeby na nadmorski wypoczynek. Zdziwić się może ten, kto uważa, że Łeba oferuje tylko nadmorskie atrakcje. Obok Łeby ukrywa się nie tak popularne jak Bałtyk, ale urodziwe, jezioro Łebsko. Zdziwi się także ten, kto myślał, że największe jeziora, to jedynie na Mazurach. Łebsko zajmuje trzecie miejsce co do wielkości powierzchni. Długie na 16,4 km i szerokie na ponad 7 km jezioro oferuje możliwość spędzenia czasu na aktywnym odpoczynku. Połączone rzeką Łeba z dwoma innymi jeziorami oferuje ciekawe szlaki dla amatorów kajakarstwa.

Piękno Słowińskiego Parku Narodowego kusi, by wyjść na spacer, tych, którzy kochają spokój, naturę i piesze wędrówki. Nad jeziorem Łebsko można także wędkować. Na powierzchni wody można zaobserwować statki przewożące turystów z przystani w Rąbce do starej wyrzutni rakiet, która obecnie jest atrakcją miejscowego muzeum. By przepłynąć tą odległość prom potrzebuje 25 minut. Stamtąd, z kolei, można się dostać niedługim spacerem na mierzeję, by zobaczyć ruchome wydmy, gwóźdź programu Słowińskiego Parku Narodowego.

Na terenie Słowińskiego Parku Narodowego i jeziora Łebsko znajduje się wiele ścisłych rezerwatów przyrody, przepięknych chronionych miejsc. Sosnowe bory nad kanałem Izbickim, las bukowy na zachodnim brzegu jeziora czy wydmowo-leśny zakątek między jeziorem, a mierzeją oraz wiele innych, pięknych miejsc, dostępnych drogą lądową i morską, czynią to miejsce niezwykłym.