łeba przewodnik :: przewodnik łeba

Domki Intercamp'84

domki letniskowe
domki letniskowe intercamp84 - łeba
Cena od: 130 zł

Villa pod Dębem

willa
villa pod dębem - łeba
Cena od: 30 zł

Willa Ambre

willa
willa ambre - łeba
Cena od: 80 zł

Chomiczówka

ośrodek wczasowy
ośrodek chomiczowka - łeba
Cena od: 70 zł

Ośrodek Beskid

ośrodek wczasowy
ośrodek beskid - łeba
Cena od: 60 zł

Willa Meander

willa
willa meander - łeba
Cena od: 40 zł
recommend-bottom
 

Do siego… 2104 roku!


Jak Łeba będzie wyglądać za sto lat? Czy mieszkańcy Łeby z przyszłości będą zainteresowani swoimi przodkami? Jak to nadmorskie miasteczko będzie funkcjonować w 2104 roku? Od przyszłości nie wymaga się odpowiedzi, jednak w przypadku Łeby, mieszkańcy postanowili podarować przyszłości kilka, być może, ciekawych dokumentów. Dzięki inicjatywie nazwanej Skrzynia Czasu, aż 1000 mieszkańców Łeby zebrało swoje pamiątkowe zdjęcia i dokumenty, które uważają za cenne i warte podzielenia się z innymi pokoleniami, następnie zakopując ją pod ziemią.

Skrzynia Czasu została zakopana w centrum miasteczka, na Skwerze Rybaka, w 2004 roku. Przyszłe pokolenia wydobędą skarby na powierzchnię za równe 100 lat, a więc w 2104 roku. Wszystkie dokumenty przechowane przez stulecie pod ziemią zostaną publicznie udostępnione i staną się własnością Miejskiego Muzeum. Snuje się także plany, by otworzyć osobne Muzeum Skrzyni, specjalnie na zgromadzone dokumenty. Czy plany zostaną zrealizowane i co znajduje się w specjalnej skrzyni – pokaże przyszłość.

O ile pomysł na umieszczenie pamiątek i przechowanie ich w nietkniętym stanie dla przyszłych generacji wydaje się dość popularny, to inicjatywa jednoczy mieszkańców miasta i aktywizuje do wspólnego dbania o miasto i jego przyszłość. Łebska Skrzynia Czasu jest pierwszą tego typu inicjatywą w Polsce, naśladowaną już przez mieszkańców innych miejscowości – kolejne skrzynie zostały zakopane choćby w Malborku, Tychach czy Legnicy.