łeba przewodnik :: przewodnik łeba

Domki Intercamp'84

domki letniskowe
domki letniskowe intercamp84 - łeba
Cena od: 130 zł

Villa pod Dębem

willa
villa pod dębem - łeba
Cena od: 30 zł

Willa Ambre

willa
willa ambre - łeba
Cena od: 80 zł

Chomiczówka

ośrodek wczasowy
ośrodek chomiczowka - łeba
Cena od: 70 zł

Ośrodek Beskid

ośrodek wczasowy
ośrodek beskid - łeba
Cena od: 60 zł

Willa Meander

willa
willa meander - łeba
Cena od: 40 zł
recommend-bottom
 

Rakiety w parku narodowym

Muzeum Wyrzutni Rakiet znajdujące się w Rąbce zapewnia swoje istnienie działaniom wojennym na tym terenie w latach 40-stych poprzedniego wieku. Podczas II Wojny Światowej na wybrzeżu bałtyckim wojska niemieckie przeprowadzały badania i próby nad nowymi rodzajami broni. Testowano tutaj tak zwaną Cudowną Broń, czyli Wunderwaffe oraz Córkę Renu, rodzaj rakiety przeciwlotniczej. Choć historia II Wojny Światowej dobiegła końca w 1945 roku, pamiątki z tych czasów wciąż można odnaleźć na terenie Rąbki, leżącej w bliskiej odległości od Łeby.
 
Dodatkową atrakcją odwiedzenia Muzeum Wyrzutni Rakiet jest dojazd w to niezwylke malownicze miejsce. Muzeum znajduje się bowiem na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Sam park zachwyca fauną i florą, a wycieczkę do Muzeum Wyrzutni Rakiet można połączyć z pieszą wycieczką z metą przy ruchomych wydmach. Atrakcyjny pobyt rozpoczynamy odpływając statkiem z przystani w Rąbce, następnie udajemy się do muzeum, gdzie dowiemy się więcej o tej tajemniczej broni. Wielkim plusem wycieczki jest darmowy przewodnik, który opowie nam o historii tego miejsca. Do dyspozycji turystów jest udostępniona wieża widokowa - polecamy skorzystać.

Z Muzeum Wyrzutni Rakiet do innej atrakcji Łeby, czyli ruchomych wydm są dwa kilometry. Wiele osób wybiera się na pieszy spacer szlakiem Słowińskiego Parku Narodowego. Droga jest profesjonalnie przygotowana, a na szlaku znajdziemy punkty gastronomiczne lub miejsca na urządzenie rodzinnego pikniku.
 
Źródło zdjęć: www.werttrew.fora.pl
 
 
Wyrzutnia rakiet w Rąbce
 
Wyrzutnia rakiet w Rąbce
 
Wyrzutnia rakiet w Rąbce